Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü bünyesinde, öğrencilere eğitimleri sırasında gereken bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerileri ve yetkinlikleri kazandırmak amacıyla kurulmuş 5 adet uygulama 1 adet İletişim Laboratuvarı bulunmaktadır.
 
Laboratuvarların her biri 20 öğrencinin eş zamanlı çalışabileceği şekilde düzenlenmiştir.  Laboratuvarlarda toplamda 11 adet bench (uygulama masası) bulunmaktadır. İletişim laboratuvarı ise 40 öğrencinin uygulama yapabileceği kapasiteye sahiptir.
 
Laboratuvarlarda, çalışan her bir grup için temel insan gereksinimi uygulamalarına yönelik tıbbi malzemeler, invaziv girişim yapmaya olanak sağlayan maketler, hastane ortamına yakın olarak düzenlenmiş hasta yatağı ve ekipmanları yer almaktadır. Laboratuvarlar öğrencilere, hijyenik bakım uygulamaları, oral ve parenteral ilaç uygulamaları, beslenme ve boşaltım sistemi uygulamaları gibi beden sistemlerine özgü hemşirelik becerilerini uygulayabileceği ortamı sağlamaktır. Uygulamalar öğretim elemanlarının gözetiminde maketler üzerinde gerçekleştirilmektedir. Böylece öğrenciler hasta ile çalışmadan maketler ile gerçeğe en yakın şekilde uygulama yapma olanağı bulmaktadır.

FAKÜLTEMİZ TANITIM FİLMİ

TS EN ISO 9001:2015 BELGESİ

2023-2024 AKADEMİK TAKVİM

ETKİNLİK

Eyyübiye'de Mobil Jinekoloji Ve Sağlık Tarama Aracı Sağlanması"Na İlişkin Protokol İmzalandı.


Almanya'da hemşirelik kariyeri için aradığımız değer SİZ misiniz?

HARUZEM

BOLOGNA

      

ÖĞRETİM ELEMANLARININ KİTAP ÇALIŞMALARI

BAĞLANTILAR


.........................................................

.........................................................
PSİKOLOJİK DESTEK BİRİMİ
KOORDİNATÖR
Doç.Dr. Veysel KAPLAN

Üye: Dr. Öğretim Üyesi Rabia KAYA
.........................................................