Fakültemiz, eğitim öğretim faaliyetleri ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem vermektedir. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla eğitim-öğretim yılı boyunca fakültemizde çeşitli kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle; öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaları, yeni ilgi alanları kazanmaları ve dolayısıyla yetenek ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.
 
Fakültemiz bünyesinde yıl boyunca gerçekleştirilen bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapıldığı, her türlü teknik alt yapıya sahip 150 kişilik 4 konferans salonu bulunmaktadır. Öğrencilerimizin etkin bir şekilde kullandığı Sportif faaliyetler için masa tenisi, santranç masaları, masa futbolu Langırt masaları fakültemizde yer almaktadır. Ayrıca üniversitemiz kampüslerinde; kapalı spor salonu, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, çim futbol sahası, atletizm pisti, bisiklet ve bisiklet kulvarı, kapalı olimpik yüzme havuzu ve fitness salonu gibi spor alanları da yıl boyunca öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Yıl içerisinde sportif faaliyetlere ait çalışmalar sürdürülerek, fakültemizde yapılan turnuvalarla birlikte üniversitemizde fakülteler arası spor müsabakaları düzenlenmektedir.  Fakültemiz dekanlığı tarafından belirli aralıklarla Hemşirelik Bölümü 1.2.3.4. Sınıf temsilcileri ile Dekanımız Prof.Dr. Mehmet Akif ALTAY'ın katılımıyla toplantılar düzenlenmektedir.


Öğrencilerimizin gelişimine katkı sunmak amacıyla Fakültesizin girişimleri ile yerel belediyeler ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği protokolleri imzalanmaktadır.

 
Öğrencilerde sosyal sorumluluk ve çevre bilincini geliştirmek, farklı kültürel alanlara ilgilerini arttırmak, gelişen dünyada yeni ilgi alanlarını tanıma olanakları sağlamak amacıyla; sosyal sorumluluk projeleri, geleneksel hale getirilen tanışma ve değerlendirme yemekleri, önemli gün ve hafta etkinlikleri, spor müsabakaları ile gezi ve eğlence programları gerçekleştirilmektedir.


 

FAKÜLTEMİZ TANITIM FİLMİ

TS EN ISO 9001:2015 BELGESİ

2023-2024 AKADEMİK TAKVİM

ETKİNLİK

Eyyübiye'de Mobil Jinekoloji Ve Sağlık Tarama Aracı Sağlanması"Na İlişkin Protokol İmzalandı.


Almanya'da hemşirelik kariyeri için aradığımız değer SİZ misiniz?

HARUZEM

BOLOGNA

      

ÖĞRETİM ELEMANLARININ KİTAP ÇALIŞMALARI

BAĞLANTILAR


.........................................................

.........................................................
PSİKOLOJİK DESTEK BİRİMİ
KOORDİNATÖR
Doç.Dr. Veysel KAPLAN

Üye: Dr. Öğretim Üyesi Rabia KAYA
.........................................................